European VR/AR Congress 2017

23 i 24 listopada 2017 byłyśmy na European VR/AR Congress w Centrum Nauki Kopernik. Poznałyśmy wiele inspirujących kobiet a nawiązane kontakty niebawem zaowocują wspólnymi projektami. Ale o tym później.

PO PIERWSZE BRYGIDA MARIA DZIDEK!

Brygida opowiedziała o imersyjnych aplikacjach VR/AR wartych 45 miliardów dolarów w 2022 roku. Brygida zgodziła się wystąpić na jednym z naszych meetupów, które już planujemy w przyszłym roku. Uważa, że „potencjał technologii haptycznej (związanej z wrażeniami dotykowymi) w rozwiązaniach VR i AR jest olbrzymi i rośnie w wykładniczym tempie: szacowany aktualnie na 16 miliardów dolarów rynek wzrośnie do nawet 45 miliardów dolarów w 2022 roku.” Jej prezentacja odrobinę przybliżyła rozwiązania stosowane w imersyjnych (dotykowych) aplikacjach VR/AR ale chciałybyśmy rozwinąć ten temat na naszym wspólnym meetupie. Już nie możemy się doczekać!
Miałyście okazję poznać Brygidę? European VR/AR Congress pisze o niej tak: Absolwentka wydziału Informatyki i Nauk o Materiałach na Uniwersytecie Śląskim. Późniejszy tytuł doktora w dziedzinie Haptyki (Mechaniki Kontaktowej Urządzeń Dotykowych) otrzymała na Uniwersytecie Birmingham w Anglii. Laureatka Diamentowego Grantu oraz stypendystka Marie Curie Fellowship (ESR).
Brygida Dzidek ma szeroką wiedzę w eksperymentalnej i analitycznej analizie mechaniki kontaktowej urządzeń dotykowych. Specjalizuje się w nowatorskich rozwiązaniach dla następnych generacji interfejsu dotykowego ze sprzężeniem zwrotnym (eng. tactile interface with enchanced haptic feedback) w aplikacjach VR i AR. Autorka wielu artykułów naukowych w dziedzinie haptyki, mechaniki kontaktowej czy urządzeń dotykowych. Członkini IEEE Robotics & Automation Society, Technical Committee on Haptics, jak również recenzentka dla IEEE Transaction of Haptics (ToH) Journal.
Od 2013 r. członkini Ultrahaptics Applications Team, gdzie projektuje nowe rozwiązania systemowe dla bezkontaktowych urządzeń dotykowych stosowanych w imersyjnych aplikacjach VR/AR.

PO DRUGIE, A RACZEJ TEŻ PIERWSZE EX AEQUO WERONIKA KEMMER I ANNA TRYFON-BOJARSKA!

Kobiety, które rozniosły scenę i pozostawiły po sobie taki niedosyt, że właśnie planujemy wspólne wydarzenie. SKANSKA i Girls in Tech! Już niebawem usłyszycie o tym więcej.

Ania i Weronika pokazały jak Skanska stosuje technologie w branży budowlano deweloperskiej. Dowiedziałyśmy się jak technologie mogą wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa prac na budowie, lepszą jakość ich wykonania oraz usprawnienie komunikacji w całym cyklu życia projektu. To była fascynująca podróż!

Anna Tryfon-Bojarska – Head of Innovation&Technology Skanska S.A.
Weronika Kemmer – Koordynator zespołu szkoleń w Skanska S.A.

Niebawem Ty też będziesz mieć okazję aby poznać je osobiście. Bądź na bieżąco na naszym fanpejdżu.

autor: Kamila Pendyk.


You May Also Like