23 – 24 listopada 2019, Warszawa

biurowiec SPARK
aleja “Solidarności” 173, Warszawa

To pierwszy Hackathon Girls in Tech organizowany w Polsce!

HACKATHON

Hacking for Humanity to 2-dniowe kodowanie, wydarzenie o charakterze międzynarodowym, podczas którego spotykają się specjaliści z różnych dziedzin: programiści, projektanci, naukowcy, studenci, przedsiębiorcy, nauczyciele i mentorzy podejmując wspólną pracę, aby tworzyć aplikacje rozwiązujące problemy społeczne. Girls in Tech opiera się na integracji i równości, dlatego zarówno kobiety, jak i mężczyźni współpracują razem ramię w ramię. W rezultacie, kiedy społeczności działają razem stają się siłą napędową globalnych zmian. 
Wiemy, że razem możemy mieć realny wpływ na nasze miasto.

Gdzie

biurowiec Spark firmy Skanska
aleja “Solidarności” 173, Warszawa
W rosnącym w siłę kompleksie nowoczesnego Smart City, nowe technologie staną na przeciw problemom z jakimi boryka się Warszawa!

Uczestnicy HACKING for HUMANITY Hackathon Girls in Tech Poland za dnia i w nocy będą kodować dla Warszawy tak aby nam wszystkim żyło się lepiej 🙂

Dla kogo

Jesteśmy społecznością ludzi aktywnych, którzy poprzez własne zaangażowanie chcą wpłynąć na poprawę jakości życia w naszym mieście przy wykorzystaniu najnowszych technologii.

Hackathon Girls in Tech – to prawie jak spotkanie najbliższych przyjaciół – gdzie w luźnej atmosferze będziemy starać się rozwiązać problemy z którymi borykają się mieszkańcy miasta. Współpraca mutlikompetencyjnych zespołów zostanie wsparta przez najlepszych, zaprzyjaźnionych ekspertów ze świata IT.

Musisz do nas dołączyć !

Cel

Celem Hackathonu jest stworzenie koncepcji aplikacji będących odpowiedzią na społeczne wyzwania jakimi borykają się polskie miasta – na pierwszy ogień idzie
Warszawa!

PROGRAM

Dzień 1 – Sobota – 23 Listopad

}

9:00

Rejestracja uczestników

}

9:30

Wprowadzenie do hackathonu – Ewelina Wińska, Renata Kaczoruk, Agata Chmielewska

}

9:50

Civic tech – Wojtek Sańko

}

10:00

Start prototypowania

}

11:00

Start konsultacji z mentorami

}

13:00

Lunch

}

14:00 - 18:00

Prototypowanie

}

18:00

Kolacja

}

19:00 - 22:00

Prototypowanie

}

22:00

Pizza

}

22:30 - 2:00

Prototypowanie

Dzień 2 – Niedziela – 24 Listopad

}

8:00

Śniadanie

}

8:30 - 11:00

Prototypowanie

}

12:00 - 14:00

Prezentacja projektów przed Jury

}

14:00 - 15:00

Dla uczestników – wystąpienie przedstawicieli Centrum Projektów Polska Cyfrowa

}

14:00 - 15:00

Obrad komisji

}

15:00

Ogłoszenie wyników i zakończenie spotkania

MENTORZY

Hacking for Humanity miejscem pełnym inspiracji i wiedzy mentorskiej.
W trakcie projektowania zespoły mogą liczyć na wsparcie wykwalifikowanych w swojej dziedzinie specjalistów, którzy będą służyli radą, swoją wiedzą ekspercką i odpowiedzą na wszelki pytania Uczestników. Mentorzy będą przedstawicielami różnych dziedzin.

Krzysztof Wittels

Biuro Cyfryzacji Miasta / Wydział Projektów Smart City

Biografia

Od 9/2017 pracownik merytoryczny Biura Cyfryzacji Miasta. Pracuje w Wydziale Projektów Smart City, w którego kompetencjach leży m.in. koordynacja miejskich projektów w zakresie Smart City oraz nadzór nad projektami: opracowanie dokumentu Polityki Cyfrowej Transformacji m.st. Warszawy, budowa nowego Portalu Informacyjnego m.st. Warszawy, modernizacja miejskiej platformy open data.

Krzysztof Wittels odpowiada, m.in. za: udział przedstawicieli BCM w pracach Komisji Dialogu Społecznego ds. Cyfryzacji, przygotowywanie aplikacji na konkursy zewnętrzne (Human Smart Cities; iCapital2017 i Capital 2018), przygotowywanie materiałów informacyjnych Biura, tworzenie newslettera – tygodniowego przeglądu Internetu w zakresie smart city i transformacji cyfrowej. Jako przedstawiciel miasta uczestniczył w kilku maratonach programistycznych.

Kamila Kuźniewska

Digital Transformation Project Manager

Maciej Misztal

.NET Developer / Cloud Technical Lead

Marek Grabarz

Microsoft Azure MVP / Cloud Architect

Łukasz Kałużny

Microsoft Azure / MVP

Beata Konieczna

Marketing Manager

Sylwia Żółkiewska

Projektantka / Menedżerka kreatywna

Biografia

Sylwia Żółkiewska – projektantka, menedżerka kreatywna, animatorka kultury. Od lat współpracuje z instytucjami i NGO, tworząc innowacyjne projekty i wydarzenia na styku sztuki, kultury, edukacji, biznesu i nowych technologii. Prowadzi fanpage’u Aplikacje mobilne w kulturze i edukacji. Więcej: www.zolkiewska.pl

Maria Belka

Bit Evil SA / Mentors4Starters / Global Shapers przedsiębiorczyni / społeczniczka

Biografia

Przewodnicząca Rady Nadzorczej i była prezeska BIT EVIL SA, publicznej spółki technologicznej, która zadebiutowała na parkiecie New Connect w lipcu 2017 roku. CEO i współzałożycielka Fundacji Mentors 4 Starters – pionierskiej inicjatywy rozwijającej mentoring w Polsce. Dwukrotna kuratorka (2014-2015 i 2017-2018) warszawskiego hubu Global Shapers, inicjatywy Światowego Forum Ekonomicznego. Doktorantka z dziedziny Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Absolwentka Uniwersytetu w Genewie i Uniwersytetu of Birmingham. Od ponad 7 lat związana ze społecznością startupową. W 2017 r. wyróżniona na liście NEW EUROPE100 Challengers, tworzonej przez Res Publica, Google i Visegrad Fund oraz we współpracy z Financial Times. Mentorka (Google Launchpad, Girls Go Startup), miłośniczka sportu, poliglotka, społeczniczka.

Kamil Bączyk

Technology Manager / Consultant (MCT) / Microsoft Most Valuable Professional (MVP) Office 365

Biografia

Menedżer technologii / konsultant (MCT) / Microsoft Most Valuable Professional (MVP) Office 365, który jest pasjonatem nauki i dzielenia się wiedzą. Dzieląc czas pomiędzy CQURE i „Action Education Center” specjalizuje się w doradztwie i dostarczaniu zaawansowanych szkoleń, szczególnie dla Microsoft Windows Client, Windows Server, Microsoft SharePoint, System Center, Office 365 i produktów związanych z biznesem.

Półfinalista konkursu Speaker Idol i specjalista w strefie „Ask The Expert” na konferencjach Microsoft Technology Summit. Jeden z członków Microsoft Windows Server System (WSS.PL) – Zespół redakcyjny, Warsaw Windows Users & Specialists Group (WGUiSW), Międzynarodowe Stowarzyszenie Certyfikowanych Trenerów Microsoft (IAMCT). Lider i mentor Polskiej Grupy Infrastruktury (PiNG) na WGUiSW Idol 2013.

Przez cały czas doskonaląc swoje umiejętności posiada kilka kluczowych certyfikatów: Microsoft Certified Trainer (MCT), Microsoft Windows Server / client / virtualization / SharePoint / ITIL i CEHv7 / CEI.

Może prowadzić szkolenia dotyczące: klienta Windows, Windows Server, Windows Virtualization, Windows Security, SharePoint 2010-2013, certyfikowanych kursów etyki hakerów i innych powiązanych kursów.

Hobby: uzależniony pracoholik, entuzjasta motoryzacji, maniak technologii

Adam Marczak

Senior Consultant & Cloud Architect

Biografia

Cloud Architect z ponad 9 letnim doświadczeniem w branży IT. Pasjonat technologiczny ze szczególnym ukierunkowaniem na technologie Microsoft oraz chmurę Azure gdzie od ostatnich kilku lat projektuje rozwiązania. Adam wdraża rozwiązania dla dużych firm międzynarodowych specjalizując się w branży FMCG. Wyzwania do codzienność dla Adama, jest dwuktornym zwycięzcą hackatnonów; w Polsce (AzureDay Hackaton 2017) oraz UK (Microsoft OpenHack London 2018). W wolnym czasie Adam prowadzi własny kanał na YouTube poświęcony chmurze Azure.

PAULA PUL

VC & growing companies advisor | Managing Partner at LAWMORE | Forbes 30 under 30

Biografia

Założycielka grupy firm kompleksowo obsługujących spółki technologiczne i fundusze inwestycyjne. Partner Zarządzający w LAWMORE i organizatorka VC SPEED DATING. Aktywnie uczestniczy w rozwijaniu środowiska startupowego w Polsce, mentor w wielu programach akceleracyjnych i inkubatorach przedsiębiorczości. Specjalizuje się w obsłudze inwestycji na niepublicznym rynku kapitałowym. Doradza w kwestiach związanych ze strukturą inwestycji i formą pozyskania kapitału. Wyróżniona m.in. Forbes 30 under 30 oraz w Rising Stars – Prawnicy liderzy jutra.

Katarzyna Wszola

R&D | Innovation Management | New Business Development | Global Shaper

Biografia

Posiada ponad 7-letnie doświadczenie w zarządzaniu innowacjami oraz rozwoju biznesu. Obecnie Menadżer ds. Portfolio Produktów Innowacyjnych w Grupie Veolia, gdzie odpowiada m.in. za zbudowanie procesu zarządzania innowacjami, kultury innowacyjności oraz współpracę zewnętrzną w ramach Open Innovation. Prowadzi warsztaty oraz usługi doradcze w zakresie zarządzania innowacjami. Kurator Global Shapers Warsaw Hub, międzynarodowej organizacji z ramienia World Economic Forum realizującego projekty w obszarach: innowacji i przedsiębiorczości, pracy i edukacji wspierający lokalną społeczność, gdzie wraz z 30 osobowym zespołem realizuje projekty społeczne. Obecnie również mentor dla startupów zwłaszcza w zakresie rozwoju biznesu, strategii oraz pozyskiwania finansowania.

Uprzednio zajmowała się rozwojem biznesu oraz prowadzeniem techBrainers R&D Club – międzysektorowej społeczności ponad 170 dyrektorów, managerów oraz kierowników działów badawczo-rozwojowych oraz innowacji około 60 firm, gdzie realizowany był program edukacyjny w zakresie zarządzania innowacjami oraz badań i rozwoju (R&D), identyfikacji wyzwań i ich wdrażania m.in. poprzez realizowane projekty akceleracyjne. We współpracy z Instytutem Fraunhofera zajmowała się Scoutingiem Technologicznym dla Akceleratora Instytutu. Pracowała także na Politechnice Lubelskiej gdzie odpowiedzialna była za współpracę międzynarodową.

Przeszkolona w Instytucie Fraunhofera, Technicznym Uniwersytecie w Dreźnie a także firmie IBM w Nowym Jorku z zakresu zarządzania infrastrukturą i komercjalizacji.

Patrycja Walencik

Product Designer | UX/UI Team Lider w Orange Flex | Founder Tipi UX | Speaker

Biografia

Product Designer oraz Team Lider zespołu UX / UI w Orange Polska. W codziennej pracy projektuje oraz optymalizuje procesy aplikacji Orange Flex. Zdobyte doświadczenie oraz realizacje projektów miedzy innymi dla takich brandów jak Microsoft, Getin Bank, Gratka, Telemagazyn, Polska The Times przekłada na współpracę ze startupami w zakresie strategii UX. Aktywnie wspiera budowanie świadomości o User Experience. Współtworzy Tipi UX – największe w Polsce meetupy poświęcone tematyce User Experience.

Maria Bożycka

mgr Sztuk Pięknych Wydziału Grafiki ASP w Warszawie

Biografia
Dyplomowana artystka:), mgr Sztuk Pięknych Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Na co dzień pracuje w wydawnictwie Edipresse, gdzie projektuje magazyny, reklamy i online. Absolwentka Akademii Leona Kożmińskiego na kierunku E-commerce. Współzałożycielka firmy Moomi, warszawskiego brandu tekstylnego, wyróżnionego przez m.st. Warszawa i promującego stolicę na Targach Expo 2019 w Monachium. Laureatka Stypendium m.st. Warszawy 2018 w tematyce Sztuk Wizualnych. Finalistka międzynarodowych konkursów projektowych (ostatnio m.in. We Want Jazz). Od 25 listopada jej prace można oglądać na wystawie Jasiński&Firends w warszawskiej Galerii Przy Teatrze na pl.Teatralnym 3.
Kocha jogę i małe pandy. Połączenie czerwonej szminki i białego wina uważa za idealne na każdą okazję (no…prawie każdą).
Masz zagwozdkę graficzną – pisz! 🙂 Maria odpowie na pytania dotyczące projektowania magazynów i książek, składu tekstu, rysunku (również digitalowego), typografii, realizacji projektów reklamowych i współpracy z klientem, przygotowania do sesji, przygotowania do druku i do online’u, trendów na rynku projektowania. Adobe Indesign, Photoshop, Illustator nie mają tajemnic (chyba, że ktoś zamieni Maca na Peceta ;).

Łukasz Chludziński

Senior mobile developer w 360 Code Lab

Biografia

Senior Mobile Developer w 360 Code Lab. Pasjonat programowania i nowych technologii, zaangażowany głównie w tworzenie i rozwój aplikacji wieloplatformowych. Aktywnie uczestniczy w społeczności open-source react-native, dzieli się również wiedzą jako mentor na spotkaniach DevMeetings.

 

Angelika Frańczak

Head of People at Order Group | Coach „It’s all about people”

Biografia

Absolwentka studiów łączonych SWPS oraz Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Psychologia Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Kompetencjami Pracowników na Akademii Leona Koźmińskiego oraz studia Coachingu w Szkole Głównej Handlowej.

Menedżer z ponad 12-letnim doświadczeniem w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Specjalizuje się w budowaniu od podstaw działów HR oraz tworzeniu i wdrażaniu szytych na miarę procesów optymalizujących zarządzanie ludźmi. Ekspert w dziedzinie budowania programów motywacyjnych i zaangażowania pracowników, wdrażania programów rozwojowych i systemów ewaluacyjnych. Doświadczony coach i mediator. Pracowała m.in. dla takich firm jak CD Projekt, Play, Polkomtel, Samsung oraz spółek Grupy Publicis. Obecnie związana z software housem Order Group, gdzie buduje i wdraża dział HR. 

Aktywnie zaangażowana w rozwijanie inicjatywny Girls in Tech w Polsce, w której jest odpowiedzialna za procesy zarządzania zasobami ludzkimi oraz strategiczne doradztwo w zakresie kierunków rozwoju organizacji. 

Prywatnie miłośniczka życia blisko natury, mama Zuzi i Hani, entuzjastka długich spacerów z psem i fanka mody.

Anna Tryfon-Bojarska

Menedżer ds. Innowacji w Skanska CDE, CEE Region

Biografia

Anna Tryfon-Bojarska do Zespołu Skanska CDE dołączyła w maju 2018 roku. Od 2007 roku związana była z branżą budowlaną, gdzie w ramach Skanska S.A. realizowała szereg projektów związanych z obszarami: rozwoju i innowacji, nowymi technologiami, integracją rozwiązań IT z budownictwem, wzrostem efektywności procesów produkcyjnych z wykorzystaniem LEAN i SIX SIGMA. Pełniła funkcje Menadżera Wsparcia Technicznego, odpowiadała za Zespół Technologii i Laboratorium w województwach: mazowieckim i łódzkim, oraz jako Head of Innovation & Technology realizowała projekty R&D na poziomie krajowym i międzynarodowym. W Skanska CDE Anna odpowiada za budowanie kultury innowacyjności oraz wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań w dynamicznie rozwijającej się działalności biurowej Skanska regionie CEE.

Z wykształcenia Anna jest geologiem inżynierskim, geochemikiem, mineralogiem, petrologiem i ekonomistką. Aktualnie doktorantką Szkoły Głównej Handlowej, gdzie specjalizuje się w zarządzaniu innowacjami.

Paulina Woźniak

 

Michał Oręziak

 

SPEAKERS

Wojciech Sańko

Koduj dla Polski | Fundacja ePaństwo

Agata Chmielewska

Sage Foundation

Alexander Kraemer

Sage Foundation

JURY

Po wytężonej i ciężkiej pracy zespoły staną przed obliczem JURY prezentując swoje koncepcje.
W skład jury wchodzić będą przedstawiciele: M. St. Warszawa, uczelni wyższych, organizacji pozarządowych oraz uznani i doświadczeni inwestorzy, mentorzy technologiczni i przedsiębiorcy.

Malwina Pawłowska

Menadżer ds. Komunikacji i Marketingu Skanska Property Poland

Biografia

Malwina Pawłowska ma ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu strategii komunikacyjnych i marketingowych wokół projektów biurowych i komercyjnych w Polsce. W Skanska odpowiada za strategię marketingową i komunikacyjną, branding i pozycjonowanie projektów biurowych deweloperów na 7 głównych rynkach w Polsce, łącząc pomysły na kreowania produktu z potrzebami i oczekiwaniami rynku i klientów.

Maximilian Bielecki

Managing-director of the 360Codelab

Biografia

Maximilian Bielecki jest dyrektorem zarządzającym 360 Codelab w Warszawie, międzynarodowej organizacji, która prowadzi własny program akceleracyjny i inkubator dla Startup-ów w Austrii.

Urodzony w Wiedniu. Miał szczęście, że oboje rodzice przenieśli się z Polski dzięki czemu został wychowany dwujęzycznie. Studia doktorskie w zakresie Business Informatics odbył na głównym uniwersytecie w Wiedniu. Jednocześnie  ukończył jeszcze MSc w Londynie na temat Information Security. Interesują go zarówno aspekty i rozwiązania technicznie, jak również prowadzenie biznesu i zarządzanie ludźmi. Wspiera zawsze nowe pomysły i zachęca do ciągłego rozwoju osobistego.

Maximilian jest praktykiem biznesu i już od ponad 12 lat jest związany z branżą IT, prowadził dwie firmy, które zajmowały się świadczeniem usług nakierowanych na przygotowanie szytych na miarę  technologicznych rozwiązań. W lipcu 2019 roku dołączył do 360 Lab i został mianowany nowym dyrektorem zarządzającym. To stanowisko daje mu pełną autonomię, jednakże ściśle związaną z ogromną odpowiedzialnością. 360 Codelab wyróżnia się jako miejsce o niepowtarzalnej atmosferze i oferuje wysoki poziom zaufania do każdego pracownika. Stworzył kulturę innowacyjności zachęcając każdego pracownika do wprowadzania własnych pomysłów, które mogą mieć wpływ na kierunek rozwoju biznesu.

Arkadiusz Kołodziejczyk

Miasto Stołeczne Warszawa

Olena Stukanova

Product Marketing Manager – Microsoft Azure at Microsoft

Kamila Pendyk

Radca Ministra w Ministerstwie Cyfryzacji, Kierownik Projektu Otwarte Dane Plus

WYZWANIA

Uczestnicy Hackathonu Girls in Tech będą mieli za zadanie zbudować aplikację odpowiadającą na strategiczne cele Warszawy.

ODPOWIEDZIALNA WSPÓLNOTA

WYGODNA LOKALNOŚĆ

FUNKCJONALNA PRZESTRZEŃ

TWÓRCZE ŚRODOWISKO

PARTNERZY

PATRON HONOROWY

Do zobaczenia!

Regulamin