HACKING FOR HUMANITY

Hacking for Humanity to 2-dniowe kodowanie, w którym programiści, projektanci, naukowcy, studenci, przedsiębiorcy, nauczyciele i mentorzy współpracują ze sobą, aby tworzyć aplikacje rozwiązujące problemy społeczne. Ponieważ Girls in Tech opierało się na integracji i równości, zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą uczestniczyć i współpracować! W rezultacie, kiedy społeczności działają razem, nie robią dobrze – stają się siłą napędową globalnych zmian.

Seria Hacking for Humanity odbywa się na całym świecie w Girls in Tech rozdziałów przez cały rok. Każdy rozdział współpracuje z organizacjami non-profit (NPO) w celu rozwiązywania problemów społecznych lokalnych dla ich społeczności. W rezultacie rozwiązania są budowane przez lokalne dziewczyny w społeczności technicznej, dla ich lokalnej społeczności.

W Hacking for Humanity Girls in Tech’s uczestnicy zdobywają praktyczne doświadczenie, zaprzyjaźniają się, tworzą sieć i stają się częścią społeczności.

NIE MOGŁAM POZWOLIĆ SOBIE, ŻE NIE BĘDĘ OBECNA NA AMPLIFY. JEŚLI JESTEŚ KOBIETĄ I JESTEŚ PRZEDSIĘBIORCĄ W TECHNOLOGII, MUSISZ TUTAJ BYĆ.

ANDRIA THOMAS

FOUNDER & CEO ELEVENTH SOCIAL

Po sesji wprowadzającej na temat zadania i wybranej platformy, każdy zespół spędza większość kodowania hackathon. Zazwyczaj pojawia się także przemówienie programowe wygłoszone przez lokalnego eksperta z branży. Zespoły zbudowały aplikacje internetowe i mobilne, opracowały pomysły na oprogramowanie i sprzęt, wykorzystały wizualizację danych i wiele więcej. Mentorzy z lokalnych firm również pomagają w prowadzeniu produktów, rozwiązywaniu problemów z kodowaniem i współpracują z zespołami, aby wprowadzić swoje pomysły w życie!

Po zakończeniu zawodów każda drużyna ma możliwość zgłoszenia swoich rozwiązań doświadczonemu zespołowi sędziów. I tak, jest nagroda dla zwycięskiego zespołu! Po nagrodzeniu zwycięskiej drużyny uczestnicy i wolontariusze świętują swoje osiągnięcia!