Girls in Tech @ European Research and Innovation Days

Ostatnio nabieram coraz bardziej przekonania, że gdy pracujesz nad czymś w co wierzysz i jesteś otwarta na świat możliwości same do ciebie przychodzą.

Kiedy w kilka miesięcy temu dostałam zaproszenie jako jedna z prelegentek na jedną z największych konferencji w Europie, sama nie mogłam w to na początku uwierzyć. Wydarzeniem, o którym tu mówię była konferencja European Research and Innovation Days organizowane przez Komisję Europejską w Brukseli, Belgia. Było to pod koniec września, a ja wciąż się ogromnie cieszę, że mogłam być częścią tego przedsięwzięcia. 

European Research and Innovation Days miała na celu eksplorowania przyszłego kierunku rozwoju państw Unii Europejskiej. To wydarzenie łączyło wszelkiego rodzaju: innowatorów, liderów, myślicieli, naukowców, biznesmenów, nie tylko z Europy, ale i całego świata, aby wspólnie zwrócić uwagę na potrzeby dzisiejszego świata. 

Dla mnie ta konferencja nie była pierwszą, w której brałam udział, jednak była jedną z pierwszych okazji do przemawiania na tak wspaniałym wydarzeniu i z tak liczną publicznością. Byłam tam jako reprezentantka Generacji Z (urodzonych pomiędzy 1996 a 2011) oraz prawdopodobnie najmłodsza prelegentka tego wydarzenia 😉 Występowałam w czasie panelu “Investing in Millennials and Gen Z skills and wellbeing”, który dotyczył zmian zachodzących obecnie na rynku pracy oraz oczekiwań i przystosowań ostatnich generacji w tym Generacji Z.

Ważnym elementem samego panelu była analiza obecnego sposobu przygotowania młodych ludzi do wejścia w dorosłość i funkcjonowania w obecnym, ciągle zmieniającym się  świecie. Poruszyliśmy tam jak ważnym aspektem tego procesu jest budowanie i wykorzystanie kreatywności oraz pracy projektowej w celu zdobywania nowych umiejętności. Myślę i mam taką nadzieję, że nasze wystąpienie będzie miało wpływ na innowacje w obecnym systemie w Europie i na całym świecie. Rownież wierzę, że zostanie uwzględnione i otrzyma wsparcie w tej transformacji przez Unię Europejską podczas planowania projektu Horizon 2020. Bardzo się cieszę, gdyż poznałam niezwykłych ludzi, z którymi miałam okazję występować na scenie: Guillaume PARROU (OpenClassrooms), Sara CONEJO CERVANTES (Teens In AI), Claire DHERET (European Policy Centre), Ignacio DORESTE HERNANDEZ (European Trade Union Confederation). 

Dlaczego się tam w ogóle znalazłam? Od pewnego czasu zajmuję się wspieraniem rozwoju młodzieży i budowaniem sposobu myślenia, które będzie niezbędne w przyszłości. Pomimo, że sama mam dopiero 18 lat i jeszcze wiele się uczę czuję, że mam już doświadczenie w tym co robię, a pomoc w rozwijaniu potencjału innych sprawia mi ogromną przyjemność. W Girls In Tech zajmuję się głównie we wspieranie kobiet początkujących w technologiach oraz wsparciu w mierzeniu się z trudnościami jakie można napotkać na swojej drodze, jednak więcej o moim doświadczeniu znajdziesz w następnym artykule. 

Trochę statystyk: podczas 3 dni konferencji przeszło około 4000 uczestników, budujących swoją świadomość europejską 🙂 Samo miejsce składało się z 9 sal wykładowych, ogromnej przestrzeni do networkingu, strefy expom, wystawy wspierającej świadomość ekologiczną i strefy consultingowej. Co więcej całe wydarzenie zachęcało do ekologii poprzez zastąpienie plastików przez papier. 

Przy okazji, z pomocą drobnej ilości odwagi i pewności siebie, porozmawiałam z wspaniałymi kobietami takimi jak: Kristala PRATHER (Massachusetts Institute of Technology – miejsce gdzie planuję znaleść się na studiach :-), Anna KÖNIG JERLMYR, Mayor, City of Stockholm, Sandrine DIXSON-DECLÈVE, Co-President, The Club of Rome. 

W Brukseli spędziłam niesamowity czas, poznałam wielu ludzi, mam wiekszą świadomość innowacji jakie dzieją się w Europie i szczerze to już nie mogę doczekać się przyszłości, ale na razie wiem jak ważna jest praca nad tu i teraz, abyśmy byli gotowi na to co przyniesie nm ta przyszłość.

Jeśli chcecie obejrzeć nagranie to znajdziecie je TUTAJ 🙂


You May Also Like